Roostaksh@ کانال تلگرامی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه

           

روستاهاي منطقه دالاهو از پتانسيل هاي گردشگري بسياري برخوردارند / براي اشتغال زايي در روستاها نيازمند ايجاد صنايع تكميلي هستيم

شناسه خبر » 196498

تاریخ انتشار » 1396/07/20-10:59

بازدید ها » 2571

مديركل دفتر امور روستايي و شوراها استانداري:

روستاهاي منطقه دالاهو از پتانسيل هاي گردشگري بسياري برخوردارند / براي اشتغال زايي در روستاها نيازمند ايجاد صنايع تكميلي هستيم

امير خسرواني مديركل دفتر روستايي استانداري كرمانشاه گفت: براي اشتغال زايي در روستاهاي استان نيازمند توجه هرچه بيشتر به ايجاد صنايع تكميلي هستيم.

به گزارش واحد اطلاع رساني دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري؛ مهندس خسرواني در جمع اهالي روستاييان بخش مركزي دالاهو بر نگاه ويژه دولت تدبير و اميد به موضوع اشتغال روستايي تاكيد كرد و گفت: دولت از محل صندوق توسعه ملي 5/1 ميليارد دلار براي ايجاد اشتغال روستايي در نظر گرفته است كه پيش بيني مي شود اعتباري بالغ بر 200 ميليارد تومان از محل منابع اين طرح به استان كرمانشاه اختصاص يابد.

مديركل دفتر روستايي استانداري كرمانشاه ادامه داد: با استفاده از اين منابع، تسهيلات كم بهره اي به منظور حمايت از اشتغال روستايي در نظر گرفته شده كه روستاييان مي توانند از آن استفاده كنند.

وي با تاكيد بر اين نكته روستاهاي منطقه دالاهو از پتانسيل هاي بسياري در حوزه گردشگري برخوردارند در ادامه اظهار داشت: دفتر روستايي استانداري كرمانشاه جهت حمايت از برنامه هاي گردشگري در اين منطقه از آمادگي كامل برخوردار است.

مديركل دفتر روستايي استانداري كرمانشاه تصريح كرد: براي اشتغال زايي در روستاهاي استان نيازمند توجه هرچه بيشتر به ايجاد صنايع تكميلي هستيم.

خسرواني ادامه داد: كشاورزان و باغداران بايد با پرهيز از خام فروشي محصولات كشاورزي، به دنبال ايجاد كارگاه هاي خانگي باشند.اين كار به ايجاد فرصت هاي شغلي تازه و افزايش سطح رفاه روستاييان كمك مي كند و از ميزان مهاجرت روستاها به حاشيه شهرها مي كاهد.

خسروانی گفت: امسال فقط یک باغدار  در روستای زرده ۶۰۰ تن زیتون را فرآوری کرده است که در صورت توسعه این بخش می تواند رقیبی برای طارم و رودبار باشد‌.

وي در ادامه كارآفرينان و جوانان روستايي را به استفاده حداكثري از ظرفيت هاي مرزي استان در زمينه صادرات دعوت كرد و گفت: روستاييان اين منطقه با استفاده از ظرفيت همجواري با كشور عراق ضمن ايجاد فرصت هاي شغلي، زمينه هاي ورود ارز به كشور را فراهم سازند.

مديركل دفتر روستايي استانداري كرمانشاه عنوان كرد: روستاييان با تاسيس تعاوني هاي روستايي به ايجاد صنايع تبديلي و فرآوري محصولات و برندسازي كالاي با كيفيت اين بخش اعم از انجير، زيتون و ... همت بگمارند.

خسرواني در پايان يادآور شد: مجموعه دفتر روستايي استانداري كرمانشاه در پيمودن اين راه در كنار روستاييان عزيز خواهد بود و از هيچگونه اقدامي جهت حمايت از فرصت هاي شغلي در روستاهاي استان دريغ نخواهد داشت.

خسرواني مديركل دفتر روستايي با همراهي بخشدار مركزي شهرستان دالاهو از روستاهاي بخش مركزي اين شهرستان بازديد كرد و از نزديك به بررسي وضعيت پروژه هاي عمراني و اقتصاد روستايي در روستاهاي اين بخش پرداخت.

وي همچنين با حضور در دو روستاي ژالگه و زرده از نزديك با پتانسيل هاي توليدي و اقتصادي اين روستاها و مشكلات كارآفرينان و توليدگران روستايي آشنا شد. وي در اين بازديد با گراميداشت ياد و خاطره ۲۷۰ شهید روستای زرده، برای جانبازان شیمیایی اين روستا - که در زمان جنگ توسط صدام بمباران شیمیایی شد- آرزوی سلامتی كرد.
 

کلید واژه ها

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری کلاس آشنایی با وظایف ، تشکیلات و اختیارات قانونی دهیاران ویژه اعضا محترم شوراهای اسلامی روستا برای بخش های مرکزی شهرستان های کرمانشاه و صحنه

برگزاری دوره آموزشی نحوه نظارت وحسابرسی برروی اسناد مالی ومحاسبه عقد قراردادهای پروژه های روستایی ویژه کارشناسان مالی و فنی دهیاری ها

جلسه هم اندیشی مدیر کل و کارشناسان دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه

برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با طرح هادی روستایی در شهرستان پاوه

جلسه هم انديشي كارشناسان فني و اجرايي دهياري هاي استان

كارگروه مسئولين امور مالي دهياري ها برگزار گرديد

اعلام ده نفر برتر آزمون علمي مكاتبه اي دهياران استان كرمانشاه

بازديد مدير كل محترم دفتر امور روستايي از روستاي زرده از توابع بخش مركزي شهرستان دالاهو

پيام مهندس خسرواني بمناسبت 15 مهرماه روز ملي روستا

نود و یکمین جلسه كميته اجرايي طرح هاي اشتغال زاي روستايي

برگزاری آزمون مکاتبه ای دهیاری های استان کرمانشاه

دومین جلسه مشترک کارشناسان امور مالی واداری و فنی اجرایی دهیاری های استان کرمانشاه در سال جاری

دوره آموزش مدیریت پسماند برای دهیاران بخش های مرکزی و حمیل شهرستان اسلام آباد غرب با حضور کارشناس حوزه آموزش دفتر امور روستایی در این شهرستان برگزار گردید.

تفاهم نامه دفتر امور روستایی استانداری و سازمان کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه

دوره آموزش قوانین و مقررات مالی و معاملاتی دهیاران بخش های مرکزی و کلاشی شهرستان جوانرود با حضور کارشناسان دفتر امور روستایی برگزار گردید.

دوره آموزش مدیریت نوین روستایی دهیاران بخش های مرکزی ، ماهیدشت و بیلوار شهرستان کرمانشاه با حضور کارشناسان متخصص حوزه های آموزش و دهیاری دفتر امور روستایی برگزار گردید.

بمناسبت عید سعید غدیر خم و هفته دولت مراسم تحویل ماشین آلات اهدایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به دهیاری های استان کرمانشاه با حضور مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه و مهندس سالاری معاونت هماهنگی امور عمرانی و مهندس خسروانی مدیر کل امورروستایی به دهیاری های شهرستان های استان کرمانشاه برگزار گردید.

برگزاری دوره آموزشی و توانمند سازی دهیاران شهرستان سنقر و کلیایی

نشست کارگروه فنی وعمرانی مدیران‌ کل امورروستایی استان‌های آذربایجان غربی، البرز،کردستان، کرمانشاه و با حضورمعاون مدیرکل دفترهماهنگی عمران وخدمات روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشوردرزنجان

مدیر کل دفتر روستایی استانداری کرمانشاه به مناسبت فرا رسیدن روز ۱۷ مرداد ماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، با صدور پیامی این روز را به همه تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

جلسه شورای هم اندیشی دهیاران شهرستان کرمانشاه با فرماندارمحترم ومدیرکل دفترامورروستایی و بخشداران و مدیران ادارات شهرستان کرمانشاه به منظور پیگیری و رفع موانع و مشکلات دهیاری ها

هشتاد و ششمین جلسه كميته اجرايي طرح هاي اشتغال زاي روستايي در تفاهم نامه بانك سينا با حضور معاون بانك سينا كل كشور

متن پيام مهندس خسرواني به مناسبت فرارسيدن چهاردهم تير ماه روز دهياري

103 دهیار زن در استان کرمانشاه داریم

پیام تبریک مدیرکل محترم دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه به مناسبت آغاز سال نو

جلسه پیگیری در خصوص تامین منابع مالی برای روستاهایی که در زلزله بیش از 50 درصد خسارت دیده اند.

نشست هم اندیشی کارشناسان فنی اجرایی و مسئولین مالی دهیاری ها و بررسی عملکرد آنها در سال جاری

هفتاد و ششمین جلسه كميته اجرايي طرح هاي اشتغال زاي روستايي در تفاهم نامه بانك سينا و پارسيان

جلسه در خصوص تعیین تکلیف اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری بخش فیروز آباد

سومین جلسه هماهنگی برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر

حضور مدیر کل محترم دفتر روستایی در بین مردم اهالی بخش بیلوار

افتتاح آسفالت روستایی رازیان از توابع بخش بیلوار شهرستان کرمانشاه

هفتاد و پنجمین جلسه كميته اجرايي طرح هاي اشتغال زاي روستايي

كميته اجرايي طرح هاي اشتغالزاي روستايي برگزار گرديد

اسامي پذيرفته شدگان آزمون استخدام كارشناس فني واجرايي دهياري ها (آزمون 96/10/21)

پیوندها